  2. TM-L400T2
  • TM-L400T2
TM-L400T2
Inquiry Send Email
Description
Cutting width: 16inch
SUPPLY  MODEL: TM-L400T2
Drive system Hand push
Starter Recoil Start
Engine Model GKV130
Engine power info (cc/kw/rpm) 131cc
Fuel tank volume (L) 0.9
Oil volume (L) 0.4
Deck Material Steel
Cutting width (mm/inches) 400mm
Cutting height adjustment 4 wheels regulated separately
Cutting height (mm) 20-60mm with 3 positions
Discharge
Grass collector capacity (L) 45L
Grass collector type Nylon fabric
Wheels,Diameter front/rear 6"/ 6"